/
en
/
ja
/
zh
/
/
 
Partner der Semperoper - Die Gläserner Manufaktur

Technika

Ředitelství

Technický ředitel: Jan Seeger
Technický vedoucí produkce: Arne Walther
Juliane Reményi, Paul Radicke
Vedoucí konstrukční kanceláře: Wolfgang Schröter
Konstruktéři: Albrecht Löser, Frank Schöne

Jevištní technika

Vedoucí jevištní techniky/zástupce technického ředitele: Dr. Kay Busch
Vrchní jevištní inspektor/technický disponent: Swen Hauswald
Jevištní inspektoři/jevištní mistři: Mario Bley, Ivo Hildebrandt, Andreas Knoblauch, Henry Pintarelli

Další jevištní spolupráce, řemeslníci

Jens Bleul, Berthold Heinrich, Thomas Kneffel, Jens Richter, Jens Brilloff, Marco Helmrich, Thomas Hübner, Gerald Klaus, Helge Krause, Matthias Mende, Enzio Klemm, Jens Pilgram, Uwe Schiebel, Thomas Uhlig, Yves Urban, Ronny Wagner, Jörg Wallrabe, Tino Zech, Jörg Kraus, Jörn Kreßmann, Christoph Schaal, Stephan Bartl, Frank Becher, Dirk Bernhardt, Lutz Biesold, Jörg Brilloff, Bernd Felsch, Thomas Fröhlich, Maik Mertha, Olaf Preiß, Karsten Puttrich, Enrico Schmidt, Jens Schöttner, Michael Schumann, Jan Weidlich, Hans-Joachim Jüttner, Jens Kühn, Claus Neumann, Dirk Schmidt, Lutz Gretzel, Frank Henker, Roland Müller, Timur Müller, Uwe Rentzsch, Henry Strauß, Uwe Peter, Andreas Denk, Jörg Schneider, Bernd Eisert, Gerd Lohse, Lutz Loose, Lars Herrmann, Falk von Ryssel, Thomas Schneider, Jens Zimmermann

Jevištní mechanici

Strojmistři/strojní zařízení jevištní techniky:: Berthold Benschneider, Gerhard Damm, Wolfgang Hofmann, Matthias Degen, Holger Kellig, Jens Liesche, Andreas Nitsche, Hans-Joachim Okrob, André Päßler, Holger Schade, Frank Schmidt, Matthias Schröder, Gerd Zimmermann, Daniel Zimny, Uto Thum, Reimar Rabe, Eugen Bär, Heiko Herberg, Uwe Herrmann, Uwe Schwaar

Transport/Logistika

Mistři přepravy: Siegfried Rust, Günther Fischer (řidič), Klaus Hempel, Jens Niepel, Rico Henoch, Thomas Bergelt, Wolfgang Clauß, Jörg Lommatzsch, Sebastian Schiebel

Osvětlovací technika

Vedoucí osvětlovací techniky: Fabio Antoci
Vrchní inspektor osvětlování/technický disponent: Christoph Schmädicke
Inspektoři osvětlování: Marco Dietzel, Silvio Bäßler, Jens Klotzsche
Osvětlovači: Steffen Adermann, Beatrix Blessing, Florian Blüsch, Torsten Eichler, Jens Gemper, Eberhard Glöß, Perry Grafe, Thomas Häßner, Robert Leichsenring, Jörg Schäfer, Ursula Strympe, Mario Thiel, Falk Tusche, Berthold Uhlig, Gero Wackernagel, Steffen Wiedemann
Pyrotechnika/efekty: Jörg Steuer

Rekvizity

Vedoucí rekvizit: Elisabeth Schröter
Rekvizitáři: Bärbel Goldmann, Karla Teubel, Carola Hippler, Gabriele Naumann, Anne Püschel, Kristin Schaale, Steffi Schulze

Technické vybavení budovy/mechanické zařízení jeviště

Vedoucí: Frank Oehme
Informační technika: Steffen Weidner, Alexander Thieme
Strojová a dopravní technika: Frank Lange, Karsten Müller
Silnoproud: Ralf-Karsten Adam, Frank Bergmann, Hans-Joachim Härtelt, Michael Kotsch, Andre Pretzsch, Volker Wienert
Topení/sanita: Uwe Hillig, Jens Teutscher, Mario Jung, Matthias Riedel
Klimatizace/větrací technika: Uwe-Karsten Weiß, Lutz Krause
Měřící, ovládací a regulační technika: Maud Locke
Správa budovy: Tom Söntgen, Michael Greiner, Ursula Matuschek
Vozový park: Detlev Beate, Holger Dreßler, Gerd Pappelbaum, Matthias Wodner