/
/
/
/
/
 
Partner der Semperoper - Die Gläserner Manufaktur

Stálý soubor a hosté

Ředitelství opery

Ředitelství opery
Ředitel opery: Björn Peters
Asistentky ředitelství: Annette Weber, Hannah Blum, Friederike Landmann
Vedoucí umělecké provozní kanceláře: Sabine Eschwege
Umělecká provozní kancelář: Iris Mundhenke, Susanne Hoffmann
Studiový vedoucí: Johannes Wulff-Woesten
Sólová korepetice: Thom Christoph, Markus Henn, Clemens Posselt, Ellen Rissinger, Jobst Schneiderat, Hans Sotin
Vedoucí večerních představení a první asistentka režie: Heike Maria Jenor
Asistenti režie: Angela Brandt, Bernd Gierke, Heide Stock, Alexander Brendel
Hlavní inspicient: Maltus Schettler
Inspicienti: Sabine Bohlig, Silke Kurpiers, Sandra Schmidt
Asistentka režie/inspicientka Mladé scény: Carla Spiewok
Vedoucí nápovědy: Gabriele Auenmüller
Nápověda: Karen Lalayan, Uta Mücksch, Carmen Weber
Choreografie opery: Carla Börner
Kompars: Hannes-Detlef Vogel, Ralf Arndt-Vogt

Solisten (Gast)

Zpěvačky

Claudia Boyle, Emily Dorn, Ana Durlovski, Arantza Ezenarro, Daniela Fally, Rosa Feola, Renée Fleming, Rachel Frenkel, Brigitte Geller, Vanessa Goikoetxea, Elena Gorshunova, Cornelia Götz, Anja Harteros, Constance Heller, Jane Henschel, Evelyn Herlitzius, Christiane Karg, Sophie Koch, Christiane Kohl, Nadia Krasteva, Jana Kurucova, Christina Landshamer, Christiane Libor, Sofi Lorentzen, Hanna-Elisabeth Müller, Marjorie Owens, Elena Pankratova, Alexandra Petersamer, Christina Poulitsi, Sonia Prina, Rebecca Raffell, Jennifer Riedel, Jennifer Rowley, Anna Samuil, Claudia Schmidt-Krahmer, Gabriele Schnaut, Simone Schneider, Ingeborg Schöpf, Tatiana Serjan, Daniela Sindram, Elisabet Strid, Sarah Maria Sun, Laura Tatulescu, Camilla Tilling, Manuela Uhl, Iris Vermillion, Anke Vondung, Julienne Walker

Zpěvák – Plural Zpěváci

Phillip Addis, Mikhail Agafonov, Aris Argiris, Andreas Bauer, Daniel Behle, Benjamin Bernheim, Giorgio Berrugi, Jean-Sébastien Bou, Benjamin Bruns, Rainer Büsching, Andreas Conrad, Steve Davislim, Albert Dohmen, Andrej Dunaev, Thomas Ebenstein, Ladislav Elgr, Adrian Eröd, Thomas Gazheli, Andeka Gorrotxategi, Stephen Gould, Alexander Hajek, Thomas Hampson, Steven Humes, Yosep Kang, Mika Kares, Dan Karlström, Albrecht Kludszuweit, Karl-Heinz Koch, Karl-Heinz Koch, Michael König, Michael Kranebitter, Peter Küchler, James Laing, Abdellah Lasri, Sangmin Lee, Sergei Leiferkus, Peter Lobert, Aquiles Machado, Enrico Marabelli, Hagen Matzeit, Martin Mitterrutzner, Zachary Nelson, Martin-Jan Nijhof, René Pape, Matthew Polenzani, Vito Priante, Matthias Rexroth, Edgardo Rocha, Peter Rose, Arnold Rutkowski, Lance Ryan, Roland Schubert, Nikolai Schukoff, Jörn Schümann, Wilhelm Schwinghammer, Matthew Shaw, Mert Süngü, Marco Vinco, Gerd Vogel, Patrick Vogel, Marco Vratogna, Derek Welton, Markus Werba, Riccardo Zanellato, Georg Zeppenfeld, Bernd Zettisch

Dirigenten

Julia Jones, Ellen Rissinger, Paolo Arrivabeni, Matteo Beltrami, Josep Caballé-Domenech, Rani Calderón, Jonathan Darlington, Alessandro De Marchi, Mikko Franck, Tomáš Hanus, Ekkehard Klemm, Stefan Klingele, Lothar Koenigs, Julian Kovatchev, Mihkel Kütson, Cornelius Meister, Pier Giorgio Morandi, Rainer Mühlbach, Tomáš Netopil, Thomas Rösner, Peter Schneider, Christian Thielemann, Constantin Trinks, Felice Venanzoni, Omer Meir Wellber, Johannes Wulff-Woesten

Regisseure

Barbara Frey, Florentine Klepper, Christine Mielitz, Jetske Mijnssen, Valentina Simeonova, Katharina Thalbach, Grischa Asagaroff, Johannes Erath, Torsten Fischer, Achim Freyer, Jan Philipp Gloger, Eike Gramss, Frank Hilbrich, Axel Köhler, Tilmann Köhler, Peter Konwitschny, Günter Krämer, Andreas Kriegenburg, Uwe Eric Laufenberg, Marco Arturo Marelli, Àlex Ollé (La Fura dels Baus), Jérôme Savary, Johannes Schaaf, Michael Schulz, Manfred Weiß

Scéna

Kathrin-Susann Brose, Katrin Connan, Muriel Gerstner, Roberta Guidi di Bagno, Jee Hyun Kim, Lena Lukjanova, Kattrin Michel, Okarina Peter, Helen Pickett, Martina Segna, Raimund Bauer, Ben Baur, Dirk Becker, Patrik Bogårdh, Christof Cremer, David Dawson, Timo Dentler, Alexander Ekman, Alfons Flores, William Forsythe, Achim Freyer, Wolfgang Gussmann, Heinz Hauser, Peter Heilein, Christof Hetzer, Johan Inger, Gisbert Jäkel, Jiří Kylián, Johannes Leiacker, Marco Arturo Marelli, Hartmut Meyer, Bert Neumann, Luigi Perego, Gottfried Pilz, Christian Rinke, Karoly Risz, Martin Rupprecht, Herbert Schäfer, Frank Philipp Schlößmann, Christian Schmidt, Hartmut Schörghofer, Christoph Schubiger, Jens Sethzman, Clemens Sippel, Volker Thiele, Harald Thor, Ezio Toffolutti, Bastian Trieb, Jan Versweyveld, Arne Walther

Čestní členové

Theo Adam, Hermi Ambros, Sir Colin Davis, Eleonore Elstermann, senátor h.c. Rudi Häussler, Karl-Friedrich Hölzke, Ilse Ludwig, Johannes Matz, John Neumeier, Hans-Dieter Pflüger, Wolfgang Schölzel, Alfred Schulz, Rolf Wollrad, Jutta Zoff

Uchazeči o místo v souboru Junges Ensemble (Mladý soubor)

Semperoper Dresden
Operndirektion (Ředitelství opery)
k rukám paní Victoria Esper
Heslo: Junges Ensemble
Theaterplatz 2
01067 Dresden
E-Mail: JungesEnsemble@semperoper.de
Victoria Esper
Tel.: +49 (0)351 4911 260