/
/
/
/
/
 
Partner der Semperoper - Die Gläserner Manufaktur

Stálý soubor a hosté

Ředitelství opery

Ředitelství opery
Ředitel opery: Björn Peters
Asistentky ředitelství: Annette Weber, Hannah Blum, Friederike Landmann
Vedoucí umělecké provozní kanceláře: Sabine Eschwege
Umělecká provozní kancelář: Iris Mundhenke, Susanne Hoffmann
Studiový vedoucí: Johannes Wulff-Woesten
Sólová korepetice: Thom Christoph, Markus Henn, Clemens Posselt, Ellen Rissinger, Jobst Schneiderat, Hans Sotin
Vedoucí večerních představení a první asistentka režie: Heike Maria Jenor
Asistenti režie: Angela Brandt, Bernd Gierke, Heide Stock, Alexander Brendel
Hlavní inspicient: Maltus Schettler
Inspicienti: Sabine Bohlig, Silke Kurpiers, Sandra Schmidt
Asistentka režie/inspicientka Mladé scény: Carla Spiewok
Vedoucí nápovědy: Gabriele Auenmüller
Nápověda: Karen Lalayan, Uta Mücksch, Carmen Weber
Choreografie opery: Carla Börner
Kompars: Hannes-Detlef Vogel, Ralf Arndt-Vogt

Solisten (Gast)

Zpěvačky

Maria Agresta, Dinara Alieva, Maite Beaumont, Nina Bernsteiner, Catalina Bertucci, Claudia Boyle, Michelle Breedt, Emily Dorn, Arantza Ezenarro, Daniela Fally, Valentina Farcas, Serena Farnocchia, Rosa Feola, Rachel Frenkel, Lucrecia Garcia, Vanessa Goikoetxea, Elena Gorshunova, Cornelia Götz, Diana Haller, Anja Harteros, Barbara Haveman, Constance Heller, Jane Henschel, Evelyn Herlitzius, Soile Isokoski, Kyung-Hae Kang, Christiane Kohl, Jana Kurucova, Christina Landshamer, Sofi Lorentzen, Waltraud Meier, Hanna-Elisabeth Müller, Amarilli Nizza, Camilla Nylund, Marjorie Owens, Antigone Papoulkas, Emma Pearson, Tatiana Pechnikova, Christina Poulitsi, Rebecca Raffell, Jennifer Riedel, Anna Samuil, Gabriele Schnaut, Simone Schneider, Ingeborg Schöpf, Simone Schröder, Anne Schwanewilms, Nadine Secunde, Daniela Sindram, Catriona Smith, Elisabet Strid, Erika Sunnegardh, Camilla Tilling, Silvia Tro Santafé, Manuela Uhl, Iris Vermillion, Irmgard Vilsmaier, Anke Vondung, Julienne Walker, Eva-Maria Westbroek, Valda Wilson, Katrin Wundsam, Ewa Zeuner, Elizabeth Zharoff

Zpěvák – Plural Zpěváci

Phillip Addis, Aleksandr Antonenko, Francisco Araiza, Atalla Ayan, Andreas Bauer, Daniel Behle, Giorgio Berrugi, Marco Berti, Allen Boxer, Francisco Brito, Benjamin Bruns, Rainer Büsching, Veronica Cangemi, Enzo Capuano, Scott Conner, Martijn Cornet, Steve Davislim, Albert Dohmen, Andrej Dunaev, Ladislav Elgr, Adrian Eröd, Adam Frandsen, Burkhard Fritz, Thomas Gazheli, Marcello Giordani, Stephen Gould, Alexander Hajek, Thomas Hampson, Will Hartmann, Steven Humes, Teodor Ilincai, Yosep Kang, Motti Kastón, Wookyung Kim, Michael König, Michael Kranebitter, Peter Küchler, Rame Lahaj, Luis Ledesma, Sergei Leiferkus, Liang Li, Zeljko Lucic, Scott MacAllister, Christopher Magiera, Enrico Marabelli, Hagen Matzeit, Maxim Mironov, Gunyong Na, Simon Neal, Zachary Nelson, René Pape, Andrea Porta, Piotr Prochera, Gilles Ragon, Ulrich Reß, Matthias Rexroth, Kenneth Roberson, Edgardo Rocha, Rainer Maria Röhr, Peter Rose, Arnold Rutkowski, Jörg Schneider, Roland Schubert, Nikolai Schukoff, Stefano Secco, Raphael Sigling, Kostas Smoriginas, Mert Süngü, Dimitris Tiliakos, Tómas Tómasson, Rainer Trost, Dmitry Trunov, Frank van Aken, Ramón Vargas, Marco Vinco, Gerd Vogel, Patrick Vogel, Derek Welton, Kwangchul Youn, Georg Zeppenfeld, Bernd Zettisch

Dirigenten

Julia Jones, Ellen Rissinger, Mikhail Agrest, Paolo Arrivabeni, Matteo Beltrami, Josep Caballé-Domenech, Rani Calderón, Gabriele Ferro, Asher Fisch, Mikko Franck, Riccardo Frizza, Tomáš Hanus, Markus Henn, Alexander Joel, Ekkehard Klemm, Stefan Klingele, Lothar Koenigs, Julian Kovatchev, Mihkel Kütson, Cornelius Meister, Pier Giorgio Morandi, Rainer Mühlbach, Henrik Nánási, Tomáš Netopil, Erik Nielsen, Ivan Repušić, Giacomo Sagripanti, Peter Schneider, Christian Thielemann, Constantin Trinks, Felice Venanzoni, Omer Meir Wellber, Johannes Wulff-Woesten

Regisseure

Barbara Frey, Annette Jahns, Florentine Klepper, Christine Mielitz, Jetske Mijnssen, Valentina Simeonova, Katharina Thalbach, Grischa Asagaroff, Johannes Erath, Achim Freyer, Jan Philipp Gloger, Frank Hilbrich, Philipp Himmelmann, Andreas Homoki, Axel Köhler, Tilmann Köhler, Peter Konwitschny, Andreas Kriegenburg, Uwe Eric Laufenberg, Nikolaus Lehnhoff, Marco Arturo Marelli, Sergio Morabito, David Mouchtar-Samorai, Peter Mussbach, Àlex Ollé (La Fura dels Baus), Steffen Piontek, Jérôme Savary, Johannes Schaaf, Michael Schulz, Manfred Weiß, Jossi Wieler

Scéna

Kathrin-Susann Brose, Katrin Connan, Muriel Gerstner, Roberta Guidi di Bagno, Jee Hyun Kim, Lena Lukjanova, Kattrin Michel, Okarina Peter, Helen Pickett, Martina Segna, Raimund Bauer, Ben Baur, Patrik Bogårdh, David Dawson, Timo Dentler, Alexander Ekman, Alfons Flores, William Forsythe, Achim Freyer, Wolfgang Gussmann, Heinz Hauser, Peter Heilein, Christof Hetzer, Johan Inger, Jiří Kylián, Johannes Leiacker, Marco Arturo Marelli, Hartmut Meyer, Peter Mussbach, Bert Neumann, Luigi Perego, Christian Rinke, Karoly Risz, Martin Rupprecht, Frank Philipp Schlößmann, Christian Schmidt, Hartmut Schörghofer, Christoph Schubiger, Jens Sethzman, Clemens Sippel, Volker Thiele, Harald Thor, Ezio Toffolutti, Bastian Trieb, Jan Versweyveld, Arne Walther

Čestní členové

Theo Adam, Hermi Ambros, Sir Colin Davis, Eleonore Elstermann, senátor h.c. Rudi Häussler, Karl-Friedrich Hölzke, Ilse Ludwig, Johannes Matz, John Neumeier, Hans-Dieter Pflüger, Wolfgang Schölzel, Alfred Schulz, Rolf Wollrad, Jutta Zoff

Uchazeči o místo v souboru Junges Ensemble (Mladý soubor)

Semperoper Dresden
Operndirektion (Ředitelství opery)
k rukám paní Victoria Esper
Heslo: Junges Ensemble
Theaterplatz 2
01067 Dresden
E-Mail: JungesEnsemble@semperoper.de
Victoria Esper
Tel.: +49 (0)351 4911 260